sobota, 19 września 2015

Ogólnopolski turniej w Radomiu

Brązowy medal dla UKS„Jedynka” na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików.

W majowy weekend 5-6 czerwca odbył jeden z największych w kraju Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w zapasach. Na zawodach w Radomiu wystartowało  ponad 200 zawodników reprezentujących 36 zapaśniczych klubów. UKS „Jedynkę”   reprezentowała ośmioosobowa ekipa: Kewin Metel 38 kg, Kacper Miklaszewski 42 kg, Filip Rychterski 53 kg, Karol Gorajski i Adrian Jaworski 59 kg, Sylwester Borkowski 66 kg, Bartosz Pieczonka 73 kg, Tomasz Lewandowski 85 kg. Zdecydowana większość naszych chłopaków po raz pierwszy miała okazję wystartować w tak prestiżowej imprezie.
       Turnieje rangi ogólnopolskiej organizowane przez Polski Związek Zapaśniczy, zostały już na stałe wpisane w harmonogram naszych występów. Dzięki udziałowi w centralnych rozgrywkach PZZ mamy możliwość rywalizowania z najlepszymi klubami oraz promowania Kostrzyna nad Odrą i KSSSE w całym kraju. Chłopcy zdobywają cenne doświadczenie, a każda wygrana przez nich walka to kolejny krok do osiągania wysokich rezultatów sportowych. Przygotowując się do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec bieżącego roku w Raciborzu, cieszymy się, że możemy brać dział również w rywalizacji ogólnopolskiej.

W perspektywie czasu i docelowej imprezy czyli Mistrzostw Polski, zdecydowaliśmy się wystawić większość zawodników w kategoriach nieco wyższych od ich aktualnej masy ciała. Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że o wiele trudniej będzie rywalizować nam o strefę medalową. Tym bardziej cieszymy się z osiągniętych końcowych rezultatów ponieważ w kategoriach gdzie rywalizuje ze sobą kilkudziesięciu zawodników, nasi chłopcy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Najwyższe miejsce w ekipie UKS „Jedynka” czyli brązowy medal, po wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach zdobył Kewin Metel 38 kg. Piąte miejsce po przegranej walce o brąz zajął Adrian Jaworski 59 kg, a siódmą lokatę w kategorii 73 kg wywalczył Bartosz Pieczonka. Pozostałym zawodnikom również należą się słowa uznania, gdyż uplasowanie się w okolicy pierwszej dziesiątki na Turnieju Ogólnopolskim to ich bardzo duży sukces. Wszystkie indywidualne lokaty kostrzyńskich zapaśników pozwoliły nam zająć w klasyfikacji drużynowej bardzo wysokie 9 miejsce na 36 klubów.
         Cieszymy się bardzo z osiągniętych rezultatów i jesteśmy pewni, że każdy kolejny występ przyniesie nie tylko nam, ale również naszym kibicom wiele radości i satysfakcji.

Rozwój naszego klubu i wysokie osiągnięcia sportowe nie byłyby możliwe, gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszego sponsora Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dziękujemy !!!